Thajsko 1. a 2. den – odlet, nemoc a ubytování

Dnes mě probudila prudká bolest v krku a odpoledne se přidala i horečka (38 stupňů). Bůh ví, co to je (je to angína), nadopoval jsem se a vyrazil směr Letiště Václava Havla s tím, že cestování nějak přežiju.

Photo 73 Photo 70

Odlétám z hnusné české zimy, kde je kolem 0 stupňů. Cesta s ČSA byla naprosto pekelná, hlavně málo místa a k tomu ta horečka s bolestí v krku. Přirovnal bych to k jízdě autobusem do Chorvatska nebo Itálie. Přestup v Abu Dhabi proběhl v pohodě, čekali jsme jen 1 hodinu, ale šlo vidět, jak arabáči nemají vůbec nikam naspěch. Obrovské letadlo Boeing 777 odbavovala taková mladá holčina a nijak u toho nespěchala. Nakonec jsme měli už v Abu zpoždění 40min.

Photo 60

Říkal jsem si, že je to obrovské letadlo a bude to solidní luxus, ale místa bylo ještě méně než v ČSA. Ještě že to zachraňovala skvělá obsluha a multimediální obrazovky, kde jsme si se sousedem solidně vyhráli na pokru 🙂

Photo 57

Přílet do BKK byl v pohodě, i když s horečkou. Vzal jsem si kartu od mobilního operátora DTAC, na jehož mobilních datech teď frčím. Podařilo se mi ještě jedno solidní faux pas. Vybral jsem si peníze z bankomatu za nekřesťanský poplatek na letišti a v bankomatu jsem si nejspíš zapomněl kartu (ano zapomněl, oni to totiž mají naprosto kreténsky, že karta vám nevyjede dokud nezmáčkete jedno tlačítko, které je samozřejmě v thajštině). Už je bloknutá, nikdo ji nevybral, ale tady se opravdu vyplatí mít další karty do zásoby. Ještě mi zbyly 2, takže ok (ale funguje pouze mBank, FIO – MasterCard prostě nejede).

Teď ležím na pokoji, možná si zajdu sehnat ještě něco na zub (měli zavřeno, tak jsem si nakoupil něco v obchodě) a koukám na vtipný thajský dabing amerického akčního filmu. Ještě jedna věc – mám trošku problém rozumět thajské angličtině, mají opravdu netypickou výslovnost a kolikrát jsem dnes dlouze přemýšlel, co po mě na check-inu vlastně chtějí. Jsou tu i Thajci, co třeba anglicky ani neumí, ale dělají že ano, motají do toho thajská slovíčka a ještě se diví, že jim vlastně nerozumíte (nedají na sobě nic znát :-D).

Celkově je ubytování na cenu 1000Kč/noc (Baiyoke Suite hotel) přes booking neskutečně luxusní. Níže přidávám výhled a nějaké fotky. Jedná se o velkou předsíň s ledničkou a televizí, pak velkou ložnici a koupelnu. Všude klimatizace a televize, takový luxus nepotřebuji, ale za tu cenu proč to jednou za život nevyzkoušet 🙂

Photo 46Photo 45Photo 44

 

3 thoughts on Thajsko 1. a 2. den – odlet, nemoc a ubytování

Napsat komentář